19.03.2020

Šijeme roušky - připojíte se?

Vážení rodiče,

školka je zavřená - ovšem personál nezahálí. Část z nác pracuje ve školce - dezinfikuje třídy, pracuje na úpravě školní zahrady, a pod. Druhá část šije látkové roušky pro sociální služby. 20 kousků obdrželi choceňští hasiči, větší množství šijeme pro domov důchodců. Následovat budou roušky pro ústeckoorlickou nemocnici, popř. i pro jiné potřebné instituce.

Pomalu ale jistě nám dochází materiál - hlavně tkalouny, bavlněné šňúrky, gumičky, ale i bavlněné plátno a nitě.

Pokud byste měli a chtěli věnovat něco z výše uvedeného, popřípadě pokud byste se chtěli zapojit a pomoci se šitím roušek, budeme moc rádi.

Šijeme různé střihy, stažené z internetu. Např. https://www.youtube.com/watch?v=b5N7h3QnjgM&t=5s Roušky jsou dvouvrstvé, bavlněné, aby šly sterilizovat a použít opakovaně.

Nikdo nevíme,jak dlouho bude tahle situace trvat. Ani jak dlouho bude trvat poptávka po rouškách. Prozatím je po rouškách velká sháňka - a tak šijeme.

Jsme rádi/y, že můžeme přispět v téhle nelehké době alespoň touhle "troškou do mlýna"

Pokud byste chtěli pomoci i vy, můžete nám ušité roušky nebo materiál na jejich výrobu přinést v pondělí/ve středu od 8 do 11 hodin do školky. Odevzdáme je do domova důchodců a do nemocnice.

Předem děkujeme za Vaši pomoc,

kolektiv zaměstnanců MŠ Stromovka