Mateřská škola
Stromovka, Choceň

+420 465 471 962

+420 731 400 495 - ředitelka

+420 731 400 496 - školní stravování, odhlašování dětí
ms.stromovka@gmail.com

Provozní doba školky:
Denně 06:00 - 16:00

Naše školka

Základní údaje o škole:

Název:  Mateřská škola Stromovka, Choceň

IČ: 750 19 809

Adresa: Kaštanová 1339, 565 01 Choceň

Ředitelka: Mgr. Michaela Bubeníčková

Kapacita školy: 119 dětí

 

Mateřská škola Stromovka je čtyřtřídní mateřská škola s vlastní tělocvičnou, obklopená rozlehlou zahradou.  Poloha v sousedství parku, blízká hřiště a sportovní areály, les, řeka, pole, .... to vše tvoří ideální prostředí pro poznávání světa, sportování a dovádění:)

Školka ve Stromovce má tradici od roku 1967 (v roce 2017 jsme oslavili  50 let existence:) V roce 2015 v rámci projektu zateplení dostala školka krásný, nový kabátek:) Získali jsme i nový prostor, tělocvičnu, kterou využíváme nejenom pro cvičení, ale i pro další aktivity, nejenom pro nás, ale i pro širší veřejnost:)

Dětem nabízíme kromě standartních aktivit též rozšířenou nabídku aktivit EVVO (environmentální výchovy). Jsme členy celostátního sdružení škol se zájmem o EVVO  "Mrkvička".

Dětem nabízíme v odpoledních hodinách angličtinu s externí lektorkou.

Využíváme blízkosti sportovišť, v letních měsících navštěvujeme koupaliště, v zimě kluziště. V zimě jezdíme plavat do krytého bazénu ve Vysokém Mýtě, imunitní systém dětí posilujeme návštěvami solné jeskyně.

Samozřejmostí jsou návštěvy kulturních akcí (divadla, koncerty, výstavy), pořady s výchovnou tematikou (dopravní výchova, výchova ke zdraví, akce zaměřené na primární prevenci sociálně patologických jevů). Pravidelně s dětmi navštěvujeme Městskou knihovnu, kde si půjčujeme knížky a účastníme se literárních pořadů pro děti.

Velký význam přikládáme péči o správnou výslovnost. Kromě pravidlených logopedických chvilek se cíleně věnujeme péči o předškoláčky, kterým nabízíme dvakrát týdně bezlpatnou individuální péči našich logopedických asistentek.

Předškoláčkům se snažíme maximálně usnadnit přechod na základní školu. Denně mají vyhrazených 20 - 30 minut, kdy je paní učitelky připravují k zápisu.

Velmi důležitý je pro nás blízký kontakt s rodiči a rodinami dětí. Proto zveme několikrát ročně rodiče s dětmi na zábavná sportovní odpoledne, či tematická posezení (dílničky), při kterých  máme čas posedět, popovídat a ještě si vyrobit krásné věcičky pro radost:)

 

 

 

 

Září 2020

Jídelníček Elektronická omluvenka
Nepřehlédněte
Přírodověda a cvičení - od příštího týdne vždy ve středu dopoledne

23.10.2019

Přírodověda a cvičení - od příštího týdne vždy ve středu dopoledne

Vážení rodiče, od příštího týdne měníme čas konání odpoledních rozšiřujících aktivit - přírodovědy a cvičení pro děti. Tyto aktivity se nyní budou odehrávat v ranním bloku činností (obdobně jako…

Partneři

Pro-idea s.r.o. - Tvorba webových stránek

Počet návštěv: 26 980
Posledních 30 dnů: 1 284 | Posledních 7 dnů: 276 | Posledních 24h: 43

Vytvořeno službou: eSchool.cz - moderní školní weby

© 2014 MŠ Stromovka, Choceň